Jak si užít masáž prostaty: Praktický průvodce pro začátečníky

Prostata je žláza, která produkuje tekutinu ve spermatu a obklopuje močovou trubici. Nachází se v pánevní oblasti mužů mezi močovým měchýřem a penisem a má tvar vlašského ořechu. Při stimulaci může být možné zažít prostatický orgasmus, což je typ orgasmu, který se získává stimulací prostaty. Masáž prostaty může pomoci zmírnit tlak při prostatitidě nebo BPH, což je typ zánětu prostaty, který se může objevit s věkem mužů. Masáž může být sexuální aktivitou, při které se stimuluje prostata zavedením prstu, penisu nebo zařízení do konečníku. Prostata je obklopena nervovými zakončeními a může být příjemná i bez dosažení orgasmu.

Prostata a sexuální potěšení

Někteří muži nepociťují radost z prostatického orgasmu, zatímco jiní ho upřednostňují. Obecně se však považuje, že prostatický orgasmus je silnější než orgasmus penisu. Rozdíl spočívá v počtu pánevních kontrakcí, kdy penilní orgasmus zahrnuje 4-8 kontrakcí a prostatický orgasmus je spojen s 12 kontrakcemi.

Bezpečnostní opatření před masáží prostaty

Pokud se rozhodnete pro erotickou masáž prostaty, je důležité dodržovat bezpečnostní opatření, aby nedošlo k poškrábání nebo podráždění tkáně. Zastřihněte si nehty, postupujte pomalu a začněte v malém, použijte silný lubrikant na vodní bázi nebo silikonový a před samotnou masáží zkontrolujte, zda jste měli stolici během posledního dne. Pokud ano, může být lepší odložit masáž na jiný den.

Anální lubrikační gel (130 ml)

Tip na: Anální lubrikační gel

na vodní bázi a obsahuje dezinfekční látky, takže je vhodný pro každodenní použití. Gel má zvýšenou kluznost a delší dobu schnutí, takže je ideální pro anální hrátky. Gel je vhodný zejména pro ty, kteří s análním sexem začínají, nebo pro ty, kteří chtějí svůj prožitek zlepšit. Gel je jemný a hladký, díky čemuž je penetrace pohodlnější a příjemnější. Výrobek je také kompatibilní s latexovými kondomy a erotickými hračkami a má veganské složení.

Jak stimulovat prostatu 

Je pravděpodobné, že budete muset experimentovat s různými pohyby, rychlostmi a tlaky, abyste zjistili, co pro vás funguje nejlépe. Existuje několik technik, které můžete použít při masáži prostaty pomocí prstů nebo hraček.

Použití prstů

Zvonek u dveří – položte polštářek prstu na vnější stranu prostaty a jemně zatlačte, jako byste chtěli zazvonit na zvonek. Střídejte různé tlaky a držte stisk kratší nebo delší intervaly, abyste zjistili, co pro vás funguje. Tuto techniku můžete použít také při pronikání do konečníku.

Pojď sem – opatrně vložte namazaný ukazováček do řiti a pohybem „come hither“ směrem k pupíku zatočte prstem nahoru. Opakujte tento pohyb a postupně zvyšujte rychlost, když se blížíte k orgasmu.

Kroužení – přejíždějte s polštářkem prstu po celém obvodu prostaty a kroužte. Střídejte tlak a rychlost podle vašich preferencí a nechte rozkoš narůstat.

Simulované vibrace – jakýkoli pohyb, který vám dělá dobře, můžete zrychlit až do té míry, že se budete cítit jako vibrátor. To může být náročné na zápěstí, takže je lepší si tento druh rychlosti nechat na chvíle, kdy se orgasmus blíží.

Erotické pomůcky na prostatu

Pokud používáte erotické hračky na masáž prostaty, můžete experimentovat s různými nastaveními vibrací, tlaku a hloubky, aby se zvýšilo vzrušení. Při použití hračky můžete ovládat tlak, který při aplikaci vyvíjíte na prostatu, aby vám vyhovoval. 

Stejně tak si můžete hrát s hloubkou, když používáte delší anální hračky. Existují také masážní přístroje, které nabízejí různá nastavení rychlosti a pulzace, které můžete přizpůsobit svým preferencím. Při přibližování k orgasmu můžete zvyšovat vibrace. Některé masážní přístroje na prostatu mají také vnější stimulátor připojený k němu, což poskytuje stimulaci perinea zatímco druhý konec proniká dovnitř.

Tipy na erotické pomůcky:

Anální vibrátor Firefly

Firefly anální vibrátor se díky svému multifunkčnímu designu hodí jak pro stimulaci prostaty, tak pro bod G a jeho úzký tvar je ideální pro začátečníky. Silikonový materiál pomůcky je hladký a příjemný na dotek a její vibrace jsou dostatečně silné, aby uspokojily i náročné uživatele. Vibrátor nabízí sedm různých vibračních programů, včetně pulzujících vibrací, a podsvícení zlatých plíšků dodává celému zážitku hravý prvek.

Anální kolík s erekčním kroužkem Ring & Plug

Hračka je vyrobena z hebkého silikonu, který se snadno udržuje, a má vodotěsnou úpravu, takže si ji můžete užít při sprše nebo koupeli. Anální kolík s erekčním kroužkem Ring & Plug prošel přísnou kontrolou Státního zdravotního ústavu, takže můžete mít jistotu zdravotní nezávadnosti.

Vibrační anální kolík s erekčním kroužkem RoZen

RoZena je dvojitý erekční kroužek, který poskytuje pevnou erekci a zároveň příjemně stahuje šourek. Ergonomicky tvarovaný kolík se snadno zavádí a díky pravidelné masáži prostaty zlepšuje její funkci. Můžete si nastavit 3 stupně intenzity vibrací a 4 pulzní programy. Celý kroužek je vyroben z klinického silikonu a nabízí snadnou údržbu. Při použití je doporučeno použít lubrikační gel na vodní bázi a při větším průměru penisu může být sevření příliš silné. Celkově se jedná o parádní hračku, která přináší radost a uspokojení.

Vhodné polohy k stimulaci prostaty

Různé polohy při sexu mohou pomoci k dosažení a uspokojení prostaty. Tyto polohy umožňují vnější i vnitřní stimulaci prostaty a mohou být použity jak při sólové masturbaci, tak i při sexu s partnerem.

Pro solo hrátky: 

1. S položením obličeje dolů a natáhnutím ruky za sebe, kterou si položíte na záda, se dostanete do pozice, ve které můžete stimulovat svou hráz nebo řitní otvor prstem.

2. Položte se na záda. Ohněte kolena a přitáhněte je k hrudníku, dokud to bude pohodlné. Použijte jednu ruku, aby jste drželi nohy na místě. Použijte druhou ruku, aby jste sáhli ke svému řitnímu otvoru.

Za pomocí partnera:

Tip: Zkuste si zavázat oči. Použití zavázaných očí během tantrické masáže může zvýšit vnímání ostatních smyslů. Tento způsob může být využit ke zkvalitnění zážitku z masáže a posílení emocionálního propojení mezi partnery.

1. Lehněte si na záda. Přitáhněte si kolena k hrudníku a přidržujte je oběma rukama. Požádejte partnera, aby si klekl před vás a masíroval vám prostatu zevnitř nebo zvenčí, případně oběma způsoby současně.

2. Lehněte si obličejem dolů s rukama v bok a nohama mírně od sebe. Požádejte partnera, aby se posadil vedle vás na pro něj nejpohodlnější stranu, a jemně masírujte prostatu. Zvedněte nohy nahoru.

3. Lehněte si na bok. Přitáhněte si vnější nohu k hrudníku a držte ji na místě. Požádejte partnera, aby si sedl za vás a dosáhl na váš konečník. Tato poloha je možná také s jednou nohou přitaženou k hrudníku v leže na boku.

Tip masáž hráze: Použití dvou prstů k jemné masáži oblasti hráze, což je citlivé místo mezi genitáliemi a konečníkem, které může být příjemné zejména pro muže.
Obecně platí, že masáž okolí zadečku může být vzrušující, ale je důležité se ujistit, že váš protějšek je s tímto typem hrátek v pohodě. Pokud ano, můžete se soustředit na masáž okolní kůže kolem konečníku, nebo také můžete zvážit zasunutí prstu, ovšem pokud se o tom předem domluvíte.

Rizika masáže prostaty

Masáž prostaty by měla být bezpečná a přirozená, ale může způsobit bolest nebo poranění, pokud není provedena správně. Je důležité vyhnout se masáži prostaty, pokud máte hemoroidy nebo záněty prostaty, protože může způsobit další zánět nebo šíření bakterií. Pokud používáte různé vibratory pro masáž prostaty, je důležité se ujistit, že víte, jak je správně používat, a nebo požádat o radu od odborného lékaře. Pokud máte jakékoliv zdravotní otázky nebo obavy, měli byste se poradit se svým lékařem. Je důležité si uvědomit, že články o zdraví na internetu mohou poskytovat užitečné informace, ale nemohou nahradit odbornou lékařskou radu, diagnózu nebo léčbu.

O autorovi